Putin yanlısı medyada şüpheli bir ölüm daha

Rusya’da Ukrayna savaşının başlamasından bu yana Kremlin yanlısı isimler arasında yaşanan şüpheli ölümlere bir yenisi eklendi. Kremlin’e yakın televizyonlardan Kuban’ın genel yayın yönetmeni Zoya Konovalova, Krasnodar kentindeki evinde ölü bulundu. Konavalova’nın eski eşi Andrey Gubatiyka’nın cesedinin de yakınlarda bulunduğu açıklandı. Rus yetkililer cesetlerin ilk incelemesinde gözle görülür bir yaralanmaya rastlanmadığını, zehirlenme şüphesinin bulunduğunu kaydetti.

‘BİLİNMEYEN MADDE’

Konavalova’nın kanalının yaptığı açıklamada, 48 yaşındaki kadının evinde “toz halinde bir madde kalıntıları” bulaşmış bir poşet bulunduğu ve ölüm nedenininin “bilinmeyen bir maddeden zehirlenme” olduğu belirtildi. Bu haberin ardından uyuşturucu söylentileri gündeme gelirken, yakın çevresi ve meslektaşları Konovalova’nın hiçbir zaman uyuşturucu madde kullanmadığını savundu.

UKRAYNA’NIN İŞİ Mİ

Son yaşanan vaka, Ukrayna savaşının başlamasından bu yana meydana gelen bir dizi şüpheli ölümün parçası oldu. Geçen ay da Kremlin’e yakın gazetelerden Komsomolskaya Pravda’nın genel yayın yönetmen yardımcısı Anna Tsareva da evinde ölü bulunmuş, Putin’in partisi Birleşik Rusya’dan siyasetçi Vladimir Egorov ise geçen hafta üçüncü kattaki evinin penceresinden düşerek ölmüştü. Bu ölümlerin arkasında Ukrayna istihbaratının olabileceği konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir