Eda Ece Anıtkabir eleştirilerine tepki gösterdi

Eda Ece, Anıtkabir’de ağladığı için kendisini eleştirenlere böyle tepki gösterdi. Ece, “Bu ülkede yaşıyorsan, özgürsen, bir bayrağın, bir marşın, bir toprağın, evin varsa bunu Atatürk’e borçlusun. Her kim olursan ol, bu gerçek değiştirilemez” dedi.

Yasak Elma’nın başarıya ulaşmış oyuncusu toplumsal medyada “Atatürk’ü din düşmanı gösteren hepimiz, noksan ve yanlış biliyor. Kötü niyetle hakaret yazanlar ise cahillik yapıyor. Din, güzel terbiye anlama gelir. Dindar insan fenalık yapmaz. Ben de inançlıyım hem de sonuna kadar. Ama din adı altında insanları kandırmanın karşısındayım” dedi.

Sosyal medyada paylaşımlarına negatif mesajlar alan Eda Ece en sonunda ise patladı. “Ben politikadan asla hoşlanmam asla de ilgimi çekmezdi” diyen Eda Ece sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu ülkede yaşıyorsan, özgürsen, bir bayrağın, bir marşın, bir toprağın, evin varsa bunu Atatürk’e borçlusun. Her kim olursan ol, bu gerçek değiştirilemez. Ben politikadan hiç hoşlanmam hiç de ilgimi çekmezdi. Spor da sevmem mesela, bir tek tenisi sevdim. Ben sadece sanat severim. Resimlere, ressamlara, heykeltıraşlara bayılırım. Tiyatro oyunlarına, dizilere, filmleri, müzikalleri izlediğimde mutlu olurum. Ama ben iyi okullarda okudum. Şişli Terakki Lisesi mezunuyum, Bilgi Üniversitesi’nde psikoloji okudum. Sanat tarihi dersleri aldım.

Hayatım süresince sınavlara çalıştım, hâlâ rüyamda sınava geç kalırım örneğin bir karabasan olarak, annem babam hep ders aldırdı, matematik hocası gider fizik hocası odaya girerdi. Gitmediğim dershane, kurs kalmadı. Tarih, coğrafya, din kültürü ve terbiye bilgisi hepsinin dersini aldım. Şu anda 32 yaşındayım. yetişkinim, çalışıyorum, kazanıyorum kazandığımın yüzde 40’ını vergi olarak gururla veriyorum üzerine çevrem şahittir ki kazandığımın çoğunu desteğe ihtiyacı olan her insana dağıtıyorum. Bu ülkeye yarar sağlamaya çalışıyorum şundan dolayı ülkeme borçlu hissediyorum.

Hayvan hakları, çocuk hakları, hanım hakları benim için oldukça mühim. Bunlar için uğraşan insanlara beni çağırdıkları her yerde destek vermeye çalışıyorum. Bir hanıma, bir çocuğa sertlik istismar bu mevzulara yüreğim dayanmıyor. Başka bir derdim yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir